Barcode: 0063667301705
Boisson De Soya Fraise
by Natura
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no lactose
Categories
Available in
canada, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 6.8 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Filtered water, Organic soybeans, Organic cane sugar, Natural flavour, Organic canola oil, Sea salt, Xanthan gum, Vitamins and minerals (calcium carbonate, zinc gluconate, niacinamide, vitamin A palmitate, cyanocobalamin, calcium pantothenate, riboflavin, vitamin D2, thiamine mononitrate, pyridoxine hydrochloride)
Additives
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Graines De Tournesol Fruidelys
Fruidelys
C NOVA 3
Pistache décortiquée crue
FRUIDYLLIC
A NOVA 1
Pois Chiches Jaune Double Grillage
Fruidelys
A NOVA 1
Graine de tournesol
Fruidyllic
E NOVA 3
Pistaches grillees salees extra
Fruidelys
D NOVA 3
Pistaches grillées salées extra
Fruidyllic
NOVA 3
Pistache décortiquée crue
Fruidelys
B NOVA 1
fèves grillées salées
Fruidyllic
E NOVA 3
Abricot sec
Fruidyllic
B NOVA 3
Pois chiche blanc grille sale
fruidelys
C NOVA 3
Graines de Courge décortiquées
Fruidyllic
B
Raisins secs Sultanine
D NOVA 3