Barcode: 3229820798493
Boisson épeautre
by Bjorg
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade b
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, Epeautre* 15%, Huile de tournesol* pressée à froid, Sel marin. * ingrédients biologiques.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
ICE TEA FĂRĂ ZAHĂR
Milton
B NOVA 4
Muesli noix pecan sirop érable
Crownfield
D NOVA 4
Palets soja courgettes, curry, pavot
Céréal bio
A NOVA 4
Fasole Rosie Boabe
Gardina Bunicu
A NOVA 3
Creamy Peanut Butter
Skippy
C NOVA 3
Milton Ice tea
Milton
D NOVA 4
Ciuperci tăiate
Grădina Bunicii
A
Volta Sugar Free
Volta ( Profi )
C NOVA 4
spanac congelat
edenia
A NOVA 1
Shot guarana
Oaie not
D NOVA 1
Arahide decojite coapte și sărate
Proxi
C NOVA 3
Shot ghimbir
Oaie not
C