Barcode: 3564707142977
Boisson Épeautre
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade b
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 9.8 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, blé d'épeautre* 15 %, huile de tournesol*, sel marin. * Ingrédients issus de l'agriculture biologique.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain
Leader Price
C NOVA 3
Ducros Green Pitted Olives 100g
Ducros
E
Ducros Green Plain Olives
Ducros
D NOVA 3
Melissa
Ducros
D NOVA 1
Raisins Secs Golden
Melissa
D NOVA 3
Bananes chips
Melissa
D NOVA 4
Noix de Coco Râpée
Vahiné
D NOVA 1
Pitted Green Olives Ducros 37ci
Ducros
D NOVA 3
Olives Noires entières à La Grecque
ducros
E NOVA 3
Datte Deglet Nour
Melissa
D NOVA 1
Cornichons
ducros
C NOVA 4
Melange 3 Fruits
Mélissa
D NOVA 3