Barcode: 3450970024877
Boisson goût tropical
by Eco+
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 23.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 5.8 g |
| of which sugars | 5.8 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, jus de fruits à base de concentrés 12% (orange 5,5%, pomme 5,3%, ananas 1% [origine : Afrique, Amérique et/ou Asie], mangue 0,1% [origine : Afrique, Amérique et/ou Asie]), sucre, acidifiant : E330, concentrés de carotte, arôme naturel, antioxydant : E300, édulcorant : E955.
Additives
e300
e330
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Raspberry with Lemon Flavored Sparkling Water
Topo Chico
B NOVA 4
Twist of Lime
Topo Chico
NOVA 4
Orange Flavored Soda, Orange
Chek
E NOVA 4
Twist of Lime
Topo Chico
A NOVA 4
Tropical Mango
Topo Chico Sabores
B NOVA 4
Grape Flavored Soda, Grape
Check
E NOVA 4
Lime with Mint Extract Flavored Sparkling Water
Topo Chico Sabores
NOVA 4
Topo Chico Mineral Water
Topo Chico
A NOVA 4
Topo Chico
A
Topo Chico Mineral Water
Topo Chico
A NOVA 4
Blueberry with Hibiscus Flavored Sparkling Water
Topo Chico
B NOVA 4
Topo chico
A