Barcode: 3271792861385
Boisson goyave
by Jaïgo
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no colorings
no dyes or preservatives
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, purée de goyave 23%, infusion de goyave, sucre, jus de citron à base de concentré.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bombs choco sans gluten
Favrichon
C NOVA 3
Bombs miel
Favrichon
C NOVA 3
Céréales Crush pâte à tartiner
Favrichon
B NOVA 4
Crosti - Duo cœur fondant & Pétales Choc'
Joseph favrichon
C NOVA 4
Joseph Favrichon Muesli Protéiné soja & fruits
Joseph Favrichon
A NOVA 4
Muesli croustillant pomme et cannelle
J FAVRICHON
C NOVA 3
Crosti coeur fondant noisettes
Joseph Favrichon
D NOVA 3
Muesli 30% fruits bio
Joseph Favrichon
D
Crush pâte à tartiner
Favrichon
C NOVA 4
Muesli lin et fibres - céréales
Joseph Favrichon
A NOVA 3
Cereal Granosson Joseph Favrichon
Joseph Favrichon
A NOVA 3
Crosti boules choco
Joseph Favrichon, j.favrichon
C NOVA 3