Barcode: 3551100752117
Boisson HP HC
by Delical
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
green dot
made in france
entrepreneurs engages
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 150.0 kcal |
| Fat | 4.4 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 17.6 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait écrémé, eau, maltodextrines, crème (lait), protéines de lait, sucre, arôme, minéraux (phosphate de potassium, carbonate de magnésium, pyrophosphate ferrique, sulfate de zinc, sélénite dè sodium, sulfate de cuivre, chlorure de chrome), émulsifiant (E 471), colorant (E150d), vitamines (C, A, E, B5, PP, D3, B2, K1, B6, B1, B12, B9, B8).
Allergens
milk
Additives
e150d
e471
Related Products in Beverages
Organic lemonade
Monster Energy Company
E NOVA 4
Peace tea, sno-berry tea, berry, berry
Monster Energy Company
D NOVA 4
Energy shake
C NOVA 4
Ultra Blue Energy Drink
Monster Energy
C NOVA 4
Peace Tea, Georgia Peach Tea
Monster Energy Company
D NOVA 4
Hubert's, Watermelon Lemonade
Monster Energy Company
E NOVA 4
Cane soda, grapefruit
Monster Energy Company
E NOVA 3
Hansen's, energy drink
E NOVA 4
Hubert's Lemonade, Peach Lemonade, Peach
Monster Energy Company
E NOVA 4
Monster, rehab, iced tea
Monster, Monster Energy Company
C NOVA 4
Peace Tea, Georgia Tea, Peach
Monster Energy Company
D NOVA 4
Hubert's, Organic Pink Lemonade
Monster Energy Company
E NOVA 4