Barcode: 2250100001478
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
maltodextrin, orange tea extract pekoe (camellia sinensis, 20,3%), fructose, green tea extract (camellia sinensis, 7,3%), natural caffeine powder (4,1%), natural raspberry aroma, sweetener (acesulfame k), flavour enhancer (citric acid), mauve extract (malva sylvestris, 0,12%), hibiscus powder (hibiscus sabdariffa l,, 0,12%), cardamom extract (elettaria cardamomum, 0,004%)
Allergens
none
4 %
Magnolai sinesis
Additives
e330
e950
Related Products in Dietary Supplements
Proteinfabrikken 100% Whey Protein Chocolate
ORKLA HEALTH AS
A NOVA 4
Whey Tech Chocolate
ORKLA HEALTH AS
NOVA 4
Whey Tech Chocolate Flavoured
Proteinfabrikken,Pf
NOVA 4
Naturland Huiles De Bourrache Et D'onagre 200 Capsules
Phytonature
NOVA 4
100& Whey Protein Strawberry Flavoured
Pf,Proteinfabrikken
NOVA 4
YT Proteinbar Salt Karamell
YT
NOVA 4
PROTEIN SHAKE Jordbær og Banan
Tine
NOVA 4
Freaky Caramel
ORKLA HEALTH AS
NOVA 4
Sana-Sol
ORKLA HEALTH AS
NOVA 4
Protein Mix
super.nature
Proteinfabrikken Protein Whey 100% Vanilla 100g
Proteinfabrikken,Orkla
NOVA 4
Restitusjonsdrikk Banan og jordbær
Tine sa
B NOVA 4