Barcode: 3770009699358
Boisson instantanée ORÉLA
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
organic
eu organic
fairtrade international
fr bio 01
max havelaar
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 8.0 g |
| of which saturated | 4.2 g |
| Carbohydrates | 56.6 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 18.0 g |
| Proteins | 12.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cacao maigre issu du Commerce Equitable* (29%), Sucre de fleur de Coco*, Farine d'avoine*, Farine de riz*, Poudre de caroube*, Poudre de chlorella (5%)
Related Products in Cocoa And Its Products
Twinkelz vlokken puur
Mister Choc
E NOVA 4
sweet gem lettuce
oaklands
NOVA 1
Kakao
zauberhaft Backen
NOVA 1
cacao non sucré
U
NOVA 1
L'Onctueux
Paul
NOVA 4
Organic cacao powder
Healthworks
NOVA 1
Poudre de cacao
Tresors De Chefs
NOVA 1
Organic Cacao nibs
HEMA BV, Hema
D NOVA 1
Fèves de cacao crues
Saldac
D NOVA 1
Cacao BIO
Eco Wassy
Soluble al cacao
Dulcinea
NOVA 4
Cacao en Polvo orgánico
Cacao La Hacienda