Barcode: 4056489608103
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 371.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 88.3 g |
| of which sugars | 71.2 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Sucre, maltodextrine, acidifiants : acide citrique, acide tartrique (L+) ; citrate de sodium, arôme, chlorure de potassium, sels de calcium de l'acide orthophosphorique, carbonate de magnésium, sel de cuisine, acide L-ascorbique, L-carnitine, colorant : caroténoïdes.
Additives
e160
e330
e331
e334
Related Products in Dietary Supplements
B complex
Nature's Bounty
A NOVA 4
Green Vibrance
Vibrant Health
NOVA 4
High Protein Shake
A NOVA 4
Womens Multivitamin Gummies With Collagen 50mg per serving
Nature's Bounty
NOVA 4
Whey Protein
Body Fortress
D NOVA 4
Complete protien & vitamin shake mix Decadent Chocolate
Nature's Bounty
B NOVA 4
Whey Protein - Cookies n Creme
Body Fortress
C NOVA 4
High Absorption Magnesium Glycinate
Nature's Bounty
NOVA 4
Maximum Vibrance
Vibrant Health
Berry Lemonade Infusion Drink Mix
VitaFusion
E NOVA 4
protein & vitamin shake mix with collagen,fiber, probiotics
D NOVA 4
Bilberry Fruit Extract
Puritan's Pride
A NOVA 4