Barcode: 3564706569423
Boisson lactée saveur vanille
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
fsc
fsc mix
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
lait partiellement écrémé 94.8% (origine France) sucre arôme naturel vanille vitamine D
Allergens
milk
Related Products in Beverages
Hansen's, ginger ale cane soda, ginger
Hansen's, Monster Energy Company
E NOVA 4
Lemonade
Dean Foods Company
E NOVA 4
Energy iced tea drink
C NOVA 4
Peace Tea, Caddy Shack, Ice Tea + Lemonade
Monster Energy Company
D NOVA 4
Mango Lemonade
Monster Energy Company, Hubert's Lemonade
E NOVA 4
Original Lemonade
Monster Energy Company, Hubert's Lemonade
E NOVA 4
The Real Dairy Power Shake
E NOVA 4
Hubert's, Raspberry Lemonade, Raspberry
Monster Energy Company
E NOVA 4
Peace Tea, Sweet Lemon Tea, Lemon
Monster Energy Company
D NOVA 4
😡😡😡😡😡AHHHHH
Monster Energy
C NOVA 4
Vanilla protein shake, vanilla
E NOVA 4
Peace Tea, Green Tea
Monster Energy Company
D NOVA 4