Barcode: 3262720502005
Boisson multifruits
by Royal
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau, jus concentrés et purées de fruits (orange (12,1%), goyave rose (8,6%), mangue (1 fruit. de la passion (1 ,6%), acerola (0,5%), pamplemousse (0,4%)), sucre, acidifiant : jus concentré de citron. Sans colorant, ni conservateur.
Related Products in Beverages
Diet iced tea
Lipton, Unilever
C NOVA 4
Mountain Dew soda
Mountain Dew
E NOVA 4
Apple Soda
E NOVA 4
Caffeine free orange twister soda, orange
E NOVA 4
Lipton Lemon Iced Tea 20 Fluid Ounce Plastic Bottle
Lipton, Unilever
D NOVA 4
Diet peach iced tea
Lipton, Unilever
C NOVA 4
Diet Iced Tea, Lemon Flavor With Other Natural Flavors
Lipton, Unilever
C NOVA 4
Cream soda, cream
E NOVA 4
Soda
E NOVA 4
Iced tea
Lipton, Unilever
E NOVA 4
Mtn dew
Mountain Dew
E NOVA 4
Diet Iced Tea, Peach Flavor With Other Natural Flavors
Lipton, Unilever
C NOVA 4