Barcode: 3291337605441
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, jus concentré d'orange (17% de fruit reconstitué), sucre, arômes, acidifiant : E330, antioxydant : E300, conservateur : E211, colorants E160a (ii)-E161b.
Additives
e161b
e211
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crushed tomatoes
A NOVA 3
Baked beans
B NOVA 4
Yams cut sweet potatoes in syrup
C NOVA 3
Chocolate cookie pie crust
E NOVA 4
Winter mix broccoli & cauliflower
A NOVA 1
Grade a fancy green peas
A NOVA 3
Peas & carrots
A NOVA 3
California style vegetables
A NOVA 1
Broccoli florets
A NOVA 1
Graham cracker pie crust
E NOVA 4
Crushed tomatoes
A NOVA 3
Texas style biscuits
D NOVA 4