Barcode: 3760324840962
Boisson Riz Bio
by La Fourche
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
belgium, france, luxembourg
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, riz* (14%), huile de tournesol*, sel. *Ingrédients issus de l'agriculture biologique.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Classic potato chips
Lay's
E NOVA 3
Lay's wavy funyuns
Lay's
E NOVA 4
Potato chips
Ruffles
D
Kettle Cooked Jalapeño Flavored Potato Chips
Lay's
D NOVA 4
Barbecue Flavored Potato Chips
Lay's
D NOVA 4
Potato chips
Lay's
D
Ranch Flavored Extra Long Sunflower Seeds, Ranch
Frito-lay
C NOVA 4
Lays Potato Chips Lightly Salted Cheddar and Sour Cream
Lay's
D NOVA 4
Jalapeno flavored kettle cooked potato chips
Kettle
D NOVA 4
Flamin' Hot Flavored Potato Chips
Ruffles
D NOVA 4
mexican street food
Fritolay
E NOVA 4
Simply Ruffles Sea Salted
Ruffles
E NOVA 3