Barcode: 5400113405092
Boisson riz coco
by Delhaize
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
be bio 01
calcium source
fsc
fsc mix
green dot
it bio 006
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
belgium, czech republic
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 7.6 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
eau, riz* 10%, lait de coco* 8%, algues 0,4 % (lithothamnion calcareum), arôme naturel de noix de coco, sel de mer,
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
C+ Recover
Mission Loop
C NOVA 1
Crush Soda mousse
E NOVA 4
Strawberry
Québon
D NOVA 4
Cream Soda
Crush
E NOVA 4
Booster shot de bien-être
LOOP Mission
NOVA 1
Apple juice
ALLEN'S
E
Cocktail de pêche
Allen’s
D NOVA 4
Loop Morning Glory
LOOP Mission
E NOVA 4
Strawberry Milk
D NOVA 4
Mango Paradise Smoothie
Loop, LOOP Mission
NOVA 1
Lemon Ginger Herbal Tea
Compliments
NOVA 4
Lemonade Flavoured Drink Crystals
Best Buy
E NOVA 4