Barcode: 3222476631138
Boisson Riz Coco BIO
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
no added sugar
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau - riz** 14% - purée de noix de coco** 2% - sel marin.**Ingrédients issus de l'agriculture biologique.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Taralli gusto cacio e pepe
Zii Matì
E NOVA 4
Piselli stufati con cipolla
Dai campi alla tavola,Morganti srl
C NOVA 3
Pepecrusco
Abbate
NOVA 3
Rote Zwiebeln mit Kapern
Stagionali, La giardiniera di Morgan
C NOVA 3
Passata
De Rica
A NOVA 3
Spätzle
TrentiNOglutine
C NOVA 4
Pomodoro ciliegino
Alicos
C NOVA 3
Marmellata di arance di Sicilia
Alicos
D NOVA 4
Tomato sauce
Alicos
C NOVA 3
Lenticchie Secche
Bennati
A NOVA 1
Tranette gusto bacon
E NOVA 3
Zucchine grigliate
Dai campi alla tavola
A NOVA 1