Barcode: 3229820801094
Boisson Riz nature
by Bjorg
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
low or no sugar
organic
eu organic
eu agriculture
it bio 007
no sugar
nutriscore
nutriscore grade b
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 8.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
EaU, Riz, Huile de tournesol pressée à froid, Sel marin
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Estevia
Lider
NOVA 4
Joe's Crab Shack, Passion Fruit Palmer
Joe's Crab Shack
E
Sbarro, Diet Calebs Kola
Sbarro
B
not milk
NotCo
B NOVA 4
Tula
TulaChile
C
Sheetz, Frozen Mocha, Medium
Sheetz
E
Sheetz, Smores Iced Mocha, Large
Sheetz
E
Firehouse Subs, Fanta Cherry, 12 Fl Oz
Firehouse Subs
C
Good Drink! Almendra sabor chocolate!
Cuisine & Co.
C
Café Instantáneo
Líder Selección
Sheetz, Banana Milkshake, Small
Sheetz
E
Apfel-Kirsch
Kircher's
D NOVA 4