Barcode: 3596710523054
Boisson Riz Noisette Bio
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
fr bio 01
nutriscore
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 76.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, riz* 17,4% (origine UE, Asie), NOISETTE* 3% (origine Azerbaïdjan, Espagne, Italie, Géorgie, Turquie), sel marin *biologique
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Raw balls dried fruit & cocoa filling
Active zone
C NOVA 4
Prepared peas in tomato sauce
NOVA 3
Leblebija
KPlus
B
Creamy kikiriki namaz
K plus
D NOVA 3
Sour cherry jam, sour cherry
D NOVA 4
Kompot Ananas kolutovi
KPlus
C NOVA 3
Wheat Tortillas
Hrusty Original
D NOVA 4
Borovnice
Garden Good
C
Tortilije
Hrusty
D NOVA 4
Takovo Nectar de caise
Takovo
E NOVA 3
Corn Flakes
Rise & Smile
D NOVA 3
tortilja
Hrusty
D NOVA 4