Barcode: 4014303521403
Bombones Halloren
by Halloren
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
fsc
fsc mix
made in germany
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 540.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Zucker, Kakaobutter, Vollmilchpulver, Haselnüsse 12,5 %, Kakaomasse, Molkenerzeugnis, Zimt 0,5%, Emulgator: Sonnenblumenlecithine, Vanilleextrakt.
Related Products in Snacks
Chocolate Dulcinea
Dulcinea
E NOVA 4
Chocolat noir
Dimmi
E NOVA 4
Chocolat Noir 92% cacao
Dark Excellente
E NOVA 4
Chocolat noir
Dulcinea
E NOVA 4
Chocolate blanco
Tamarindo
E NOVA 4
Tablettes de chocolat pour cuisiner
Dulcinea
E NOVA 4
Chocolate blanco para culinaria
Dulcinea
E NOVA 4
Chocolate para fundir
Tamarindo
E NOVA 4
Chocolate Negro Fondant 55% Cacao
Dulcinea
NOVA 4
Chocolate negro 72% cacao
Dulcinea
E NOVA 4
Chocolate negro pepitas de cacao
E NOVA 4
Chocolat au lait extra fin
Dulcinea
E NOVA 4