Barcode: 3460341501524
Bombons Propolis Ravintsara
by Dietaroma
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
green dot
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 396.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 97.0 g |
| of which sugars | 76.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre*, sirop de glucose*, miel* 10%, gomme guar*, huile essentielle Ravintsara 0.7%, propolis purifiée* 0.16%. *Ingrédients issus de l'agriculture biologique
Additives
e412
Related Products in Frozen Foods
Sweet Potato Broccoli & White Bean Veggie Tots
Farmwise
A NOVA 4
Sweet Potato Broccoli & White Bean Veggie Tots
Farmwise
A NOVA 4
Beyond Chicken Feisty Buffalo Poppers
Beyond Meat
D NOVA 4
Margarite flatbread
C NOVA 4
Falafel
C NOVA 3
100% Natural Falafel
Andy's
A NOVA 1
Beyond Chicken Homestyle Tenders
Beyond Meat
D NOVA 4
Cauliflower White Bean & Onion Veggie Rings
Farmwise
B NOVA 4
Chicken wings
D NOVA 4
Beyond Chicken
Beyond Meat
D NOVA 4
Beyond meat, beyond chicken grilled strips
Beyond Meat
A NOVA 4
Stromboli spinach & cheese spinach, tomato, & cheese rolled in a golden crust
D NOVA 4