Barcode: 3111900330085
Bombs miel
by Favrichon
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
no gluten
organic
eu organic
fr bio 01
made in france
nutriscore
nutriscore grade c
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 383.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 87.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 5.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Maïs* 74,4&, sucre de canne** non raffiné, miel 7,1%, sel de mer. Peut contenir des traces de lait et fruits à coque. * Ingrédients issus de l'agriculture biologique. ** Issus de l'agriculture biologique et du commerce équitable.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Original Hummus
C NOVA 4
Granola Butter Pumpkin Spice
D NOVA 3
Granola Butter
Oat Haus
NOVA 4
Granola Butter Cookie Dough Oat Haus
OAT HAUS
C NOVA 4
Organic Dried Fruit Mango Halves
Solely
C NOVA 1
Mango Strips With Cacao Drizzle
Solely
D NOVA 1
Mango Strips
SOLELY:
C NOVA 1
Maple Graham
Oat Haus
D NOVA 3
Granola Butter
Oat Haus
D NOVA 4
Slow roasted original recipe premium granola
D NOVA 3
Apple chips
Rind
D NOVA 1
Straw-peary
RIND
C NOVA 1