Barcode: 4000186036912
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 454.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 9.2 g |
| Carbohydrates | 60.5 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
farine de froment, graisse de palme, se levure, sucre. Peut contenir des traces de produits laitiers et de céleri. consomme
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Eat your greens feta salad
Tesco
C NOVA 3
Lime infused mango
Tesco
D NOVA 3
Tesco pinapple slices in juice
Tesco
NOVA 1
Tesco Plant Chef Prawn Flavour Crackers
Tesco
D NOVA 4
Millionaires sundae
Wicked
D NOVA 4
Microwave Basmati Rice
The Grower's Harvest
B NOVA 1
Raisins
Tesco
D NOVA 3
Cauliflower Florets
Tesco
A
Sundried Tomatoes
Tesco
D NOVA 3
Black forest mix
Tesco
A NOVA 1
Tesco 4 Mini Pizza Bases
Tesco
C NOVA 4
Chewy banana
Tesco
D NOVA 3