Barcode: 5021690202708
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 398.0 kcal |
| Fat | 5.4 g |
| of which saturated | 5.3 g |
| Carbohydrates | 87.0 g |
| of which sugars | 63.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Hydrogenated Coconut Oil, Dextrose, Humectant (sorbitol), Acid (citric acid), Pork Gelatine, Flavouring, Stabilizer (Gum Arabic), Emulsifier (Sucrose Esters of Fatty Acids), Colour (Brilliant Blue FCF).
Additives
e133
e330
e414
e420
e428
e473
Related Products in Snacks
Arachides enrobées chocolat au lait
M&S
NOVA 4
Pingle
Pringles
E NOVA 4 Eco-Score B
Maya Hotcake Mix
Maya
E NOVA 4
Lapin d’or chocolat au lait
Lindt
E NOVA 4 Eco-Score D
Petite madeleines
D NOVA 4 Eco-Score B
Raisins & nuts
Milka,Mondeléz
E NOVA 4 Eco-Score E
MIZOS Galletitas de Maíz con cobertura sabor a chocolate Sabor a CHOCOLATE con una pizca de sal de mar
MIZOS
D NOVA 4
Haselnuss Doppelkekse
Biscoteria,Netto
E NOVA 4 Eco-Score E
Knoppers Nussriegel Einzelpackung
Knoppers
E NOVA 4
Nutri fibra
Proalimentar
C Eco-Score C
Centres Pistachio
Ombar
E NOVA 3
m&m's Chocolate Germany
Mars
E