Barcode: 3564700022221
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.6 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre ; cacao maigre en poudre 20% ; émulsifiant: lécithines (tournesol) ; carbonate de magnésium ; sel ; vitamine C ; arôme ; fumarate ferreux ; sulfate de zinc ; cannelle ; vitamine B1 (thiamine) ; vitamine D. Traces de lait.
Additives
e322
e322i
Related Products in Beverages
Jus de pomme, poire, framboise
Delhaize
E NOVA 1
Choco melk lait
Delhaize
D NOVA 4
Sirop de grenadine
Delhaize
E NOVA 4
Sirop citron
Delhaize
NOVA 4
Mix café chicorée
Delhaize
NOVA 1
Saveur orange
Carrefour
NOVA 4
Super Fruit
Delhaiza
D
Eau Mont Calm
Mont calm
B NOVA 1
Fruity Fusion
Delhaize
D NOVA 1
Jus frais d'orange et de kiwi
Delhaize
C NOVA 1
Superfood tropical juce
Delhaize
E
Fruity Fusion
Delhaize
E