Bon Menu Barbecue
by Bonduelle
Labels
Categories
Available in
bosnia and herzegovina, croatia, czech republic, germany, greece, hungary, poland, romania, slovakia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 5.4 g |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Water, soaked dried kidney beans 45%, sugar, Dijon MUSTARD (water, MUSTARD seeds, vinegar, salt), tomato paste, salt, modified corn starch, diced onions, spirit vinegar, thickeners : locust bean gum ( or E410) - carregeenans (or E407), natural flavouring, seasoning Harissa 0,1% (paprika, salt, chilli pepper, yeasts extract, grilled onion, garlic, coriander, caraway), grilled BARLEY malt extract, natural pepper flavouring. May contain WHEAT
Allergens
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% grape juice frozen concentrate, grape
Refried beans with jalapenos, jalapeno
Refried black beans
Enriched medium grain white rice
Black cherry 100% juice from concentrate, black cherry
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
Organic Oats & Flax Instant Oatmeal
Full Circle Market,Topco Associates Inc.
100% Pure Corn Starch
Food Club
Pulp free 100% orange juice blend of from-concentrate & not-from-concentrate organic orange juices
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
100% pomegranate juice from concentrate with added ingredient
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
Freshly frozen petite cut corn
Diced potatoes
100% white grape juice from concentrate with added ingredients
Full Circle Market, Topco Associates Inc.