Barcode: 3083681031171
Bon Menu Kari
by Bonduelle
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
metal recycles forever
Categories
Available in
czech republic, france, germany, hungary, poland, slovakia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 110.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 5.1 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 4.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Water, soaked dried white beans 40%, sugar, tomato paste, sunflower oil, salt, modified corn starch, Curry spices mix 0.6%, powdered garlic. May contain SOYA, cereals contening WHEAT and MUSTARD.
Allergens
mustard
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hearty Lentil soup
Biona
A NOVA 3
Gourmand & Végétal Mousse au Chocolat
Andros,Andros Gourmand & Végétal
D NOVA 4
Mini Cucumbers
Topline
Eco-Score A
Gourmand & Végétal nature sur lit de Fraise
Andros
C NOVA 4
Gourmand & Végétal Ananas
Andros
C NOVA 4
wie feine Teewurst
Vitam
E NOVA 3
Gourmand & Végétal Brassé Fraise
Andros
C NOVA 4
So good & Veggie Pêche
Andros,Andros gourmand et végétal
C NOVA 4
Gourmand & Végétal Liégeois au Café
Andros
C NOVA 4
Fideo cabello
Hacendado
A NOVA 1 Eco-Score B
Preisenbeeren
Rewe, Rewe Beste Wahl
D NOVA 3 Eco-Score C
Extra Thick Rolled Oats Whole Grain
Bob's Red Mill
A NOVA 1 Eco-Score B