bon o bon blanco
Categories
Available in
bolivia, paraguay, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 564.0 kcal |
| Fat | 36.0 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 44.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
AZÚCAR; ACEITES VEGETALES (PALMA INTERESTERIFICADO Y FRACCIONADO, GIRASOL ALTO OLEICO, SOJA HIDROGENADO); CACAHUETE TOSTADO (16%); LECHE DESCREMADA EN POLVO; MANTECA DE CACAO; HARINA DE TRIGO ENRIQUECIDA (HARINA DE TRIGO, HIERRO, ÁCIDO FÓLICO, TIAMINA, RIBOFLAVINA, NIACINA); LECHE ENTERA EN POLVO; SAL; EMULSIONANTES (LECITINA DE SOJA, POLIGLICEROL POLIRRICINOLEATO); LEUDANTE QUÍMICO (BICARBONATO DE SODIO); AROMATIZANTES ARTIFICIALES (AROMA A AVELLANA, VAINILLINA, ETIL VAINILLINA). CHOCOLATE BLANCO 23%.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
4 Luxury Fruited Hot Cross Bun
Aldi Specially Selected
Mingles Joghurt & Frucht
Aldi
Blonde Chocolate Florentines
Specially Selected
139 0.420 PE CHRISTMAS TURKEY STUFFING FLAVOUR CRU
Crunchy Balls
Fiber Now
Millville
Pub Style Pretzels
Clancy’s
Cheesecake - Key Lime Pie
Meine Kuchenwelt, Backfrost Caldino
Mini Cheesecake Bites Chocolate
Specially Selected
Mini Bagel Sandwich Crackers Blueberry Cream Cheese
Savoritz
Bbq marshmallows
BBQ
Milchmäuse weiß
Choceur, WIHA
Bio Gebäckmischung
Nur Nur Natur,F.A. Crux,Aldi