Barcode: 9501046001088
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 31.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.7 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau gazéifiée, sucre, acidifiant : acide citrique, arômes, conservateur : benzoate de sodium, édulcorant : saccharine de sodium
Additives
e211
e330
e954
Related Products in Beverages
Iced coffee beverage
Kroger, The Kroger Co.
E NOVA 4
Kroger, drink mix, coconut
NOVA 4
Iced coffee beverage
Kroger, The Kroger Co.
E NOVA 4
Simple truth organic, italian soda, sicilian lemon
Simple Truth Organic, The Kroger Co.
E NOVA 4
Kroger, cappuccino, french vanilla
Kroger, The Kroger Co.
NOVA 4
Kroger, drink mix contains coconut water concentrate, pineapple coconut
Kroger, The Kroger Co.
NOVA 4
Water beverage
Kroger
D NOVA 4
Simple truth, italian soda, pink grapefruit
Simple Truth Organic
E NOVA 4
Honey crystals
NOVA 3
Extreme fusion waters beverage
D NOVA 4
Cola
E NOVA 4
Simple truth organic, guayusa tea energy beverage, hibiscus berry
Simple Truth Organic, The Kroger Co.
C NOVA 4