Barcode: 6134446000202
Bonbon arabe
Categories
Available in
algeria, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 550.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pâte de sésame - Sucre - Sirop de glucose Pistaches 5% Monoglyceride: Emulsifiant: (E471)- Extrait de racine pour Halawa - Acide citrique: Régulateur d'acidité (E330) Vanilline (Arome artificiel).
Allergens
sesame seeds
Additives
e330
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lingonberry drink concentrate
E
Hjälteroll
IKEA
D NOVA 4
Pains BRETZEL Céréales & Pavot
Brioche Pasquier
D NOVA 4
Pain croustillant au seigle
Ikea
C NOVA 3
KORVMOJ
Ikea
C NOVA 4
Ginger
Essentials by Hana
NOVA 3
Frijoles refritos negros
Verde Valle
B NOVA 4
Bröd Mjukkaka
ikea
C NOVA 4
Cereal Choco Krispis
Kellogg's
D NOVA 4
Reese's, spreads, peanut butter chocolate, peanut butter chocolate
Reese's
E NOVA 4
Iste Bjorksmak (ijsthee Met Berkensmaak) Fles 400 ML Koeling
Ikea
C NOVA 4
Pistachios roasted & salted
Yello's
NOVA 3