Barcode: 4000512994909
Bonbon burger
by Trolli
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in germany
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 339.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Glukosesirup; Zucker; Gelatine; Säuerungsmittel: Citronensäure, Milchsäure; Geliermittel: Pektin; färbende Lebensmittel (Schwarze Johannisbeere, Karotte, Curcuma, Saflor, Rettich, Zitrone, Spirulina); Aromen; Überzugsmittel: Bienenwachs, weiß und gelb, Carnaubawachs.
Additives
e428
Related Products in Snacks
Nuts for you, lemon creme white chocolate almonds
Nuts For You
E NOVA 4
Nuts for you, dusted mocha truffle almonds
Nuts For You
D NOVA 4
Nuts for you, coffee beans, dark chocolate
Nuts For You
E NOVA 4
Nuts for you, burnt caramel dark chocolate almonds
Nuts For You
E NOVA 4
Peanut Butter Egg Chocolate
Waggoner Chocolate
E NOVA 4
Nut For You, Boston Baked Beans
Nut House Inc.
E NOVA 4
Nuts for you, peanut clusters, milk chocolate
Nuts For You
E NOVA 4
Nuts For You, Chocolate Pretzels
Nut House Inc.
E NOVA 4
White Easter Bunny Chocolates
Waggoner Chocolates
E NOVA 4
Nuts for you, pretzels, strawberry, yogurt
Nuts For You
E NOVA 4
Nuts for you, sour neon gummi worms
Nuts For You
E NOVA 4
Dark Chocolate
Waggoner Chocolates
E NOVA 3