Barcode: 2026255599999
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 51.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sirop de glucose, sucre, amidon de maïs modifié, gélatine, acidifiant E330, colorants E100 E120 E141 E153, arômes, huile de noix de coco, agent d'enrobage E903.
Additives
e100
e120
e153
e330
e428
e903
Related Products in Snacks
Chocolate sandwich cookies, fudge, fudge
Shur Fine, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Real cookies
E NOVA 4
Chocolate sandwich cookies
Shur Fine, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Classic blend trail mix
Shur Fine, Topco Associates Inc.
D NOVA 4
Salted dry roasted peanuts, salted dry roasted
E NOVA 4
Sandwich cookies, original, vanilla, original, vanilla
Shur Fine, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Shurfine, double dunksters chocolate sandwich cookies, original
Shurfine, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Roasted whole cashews
E NOVA 3
Crunchy granola bars
Shurfine, Topco Associates Inc.
D NOVA 4
Shurfine, real chunky cookies, chocolate chip
Shurfine, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Cookies, chocolate chip, chocolate chip
Shur Fine, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Shurfine, transformers, fruit flavored snacks
Shurfine, Topco Associates Inc.
E NOVA 4