Barcode: 3760134637455
Bonbon de chocolat
Processing
NOVA 4
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 499.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 44.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sucre, beurre de cacao (27,9%), sirop de glucose, fraise en poudre (10,4%), fraise (6,8%), crème, stabilisants: E407 et E420, fructose, émulsifiant lécithine de SOJA, épaississants :E401 et E1414.
Additives
e1414
e322
e322i
e401
e407
e420
Related Products
Seasoning & coating mix
E NOVA 4
Organic sauerkraut
True Goodness,Meijer
Graham Cracker Crumbs
Meijer
NOVA 4
Brownie Platter
Meijer
E NOVA 4
Fruit flavored snacks, strawberry
D NOVA 4
Fruit snacks, mixed berry
D NOVA 4
Parmesan grated cheese
E NOVA 4
Seasoning & coating mix
E NOVA 4
Heavy Whipping Cream
Meijer
D NOVA 4
Fat free broth
Meijer
C NOVA 4