Barcode: 5400265012179
bonbon de chocolat praliné
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in belgium
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 553.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 14.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 49.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
sucre, noisettes, beurre de cacao, lait entier en poudre, pâte de cacao, cacao maigre en poudre, lait et crémant poudre, matière grasse laitière, émulsifiant lécithine, arôme vanille
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Chocolate M&M
M&M's, Mars
E NOVA 4
Frollini con cioccolato e caramello
IN's mercato s.p.a.,Il mangiar sano s.p.a.
E NOVA 4 Eco-Score C
Baby Pop Favourites Hard Candy and Dextrose Powder
Candy up
E NOVA 4 Eco-Score B
Crispy
M&Ms
E NOVA 4
Mini Pizza mit Salami und Mozarella
Galileo Lebensmittel,Ja!,Rewe
C NOVA 4
À la pointe de Fleur de Sel
Lindt
E NOVA 4
Flammkuchen mini Pizza
Ja!,Rewe,Galileo Lebensmittel
D NOVA 4
Manner Zitrone 9000331607207 Knusprige Waffeln mit Zitronencremefüllung
Manner, 1 x Auer 01.25
E NOVA 3
Donauwelle
Conditorei Coppenrath & Wiese
D NOVA 4
Chocolat lait riz
E Eco-Score E
Spack you BISCUITI CRACKERS 300 ge SARE
Snack Day
E Eco-Score C
Ganze Nuss
Ja!,Rewe,Stollwerck
E NOVA 4 Eco-Score D