Barcode: 0774223282948
Bonbon giant
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.5 g |
| of which sugars | 46.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | — |
Ingredients
corn syrup, suçre, gelatin, citric acid, concentrated apple juice, flavours natural and artificial, sodium citrate, coconut oil, carnauba wax 8 dye (contains tartrazine), es limited allergy alert: may contain peanuts, tree nuts, milk, wheat, soy and egg, for limited 69 o kig sab allergy alert: may contain 6o0 peanuts, tree nuts, milk, wheat, soy and eggs
Additives
e330
e331
e428
e903
Related Products in Snacks
Sugar wafers chocolate
D NOVA 4
Galletas cookies
E NOVA 4
Fried pork rinds with salsa
E NOVA 4
Sugar wafers
D NOVA 4
Baked Cheese Crisps
Mrs. Cubbison's
E NOVA 3
Crackers
D NOVA 3
Vanilla wafers
D NOVA 4
Galletas dulcineas snacks
E NOVA 4
Bunuelos pastries
E NOVA 3
Crackers
E NOVA 4
Tortilla Strips Southwest
Mrs. Cubbison's
D NOVA 3
Nieve sugar wafers
D NOVA 4