Barcode: 8413178394284
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 340.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 61.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
sirop de glucose, sucre, gélatine ; Humectant : sorbitols; amidon de maïs ; acidifiant : acide citrique, acide lactique ; sirop de sucre inverti,arômes ; concentré végétale : Carthage, citron, radis, pomme, potiron, tomate, cassis, carotte ; gélifiant : pectines, colorants : E100, E120, E160a, E160c.
Additives
e100
e120
e160a
e160c
e270
e330
e420
e428
e440
Related Products in Snacks
Pop Corn Yellow
American Pop Corn Company, Jolly Time
A
Blast o butter mini microwave popcorn
E NOVA 4
Calorie healthy pop butter
Jolly Time
C NOVA 4
Jolly time, healthy pop, unpopped corn, kettle
Jolly Time
D NOVA 4
Pop Corn Yellow
American Pop Corn Company, Jolly Time
A
Pop Corn Yellow
American Pop Corn Company, Jolly Time
Select Premium Yellow Pop Corn
Jolly Time
yellow popcorn
Jolly Time
The Big Cheez Ultimate Cheddar Flavor
Jolly Time
E NOVA 4
Healthy Pop minis
Jolly Time
NOVA 4
Organic Yellow Pop Corn
Jolly Time
Jolly time, healthy pop, kettle corn
Jolly Time
C NOVA 4