Barcode: 8410525263620
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 332.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.0 g |
| of which sugars | 74.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sucre, sirop de glucose, gomme base (lécithine de soja), arômes, acidifiant (E296), agents d'enrobage (E901, E903, E904), colorants et/ou concentrés.
Allergens
soybeans
Additives
e296
e322
e322i
e901
e903
e904
Related Products in Snacks
Soft-Nougat Typ Amaretto
San Fabio
E NOVA 4
Krabbenchips Pur
Penny Taste of Asia
D NOVA 3
Edel-Nougat Happen
Douceur, Penny, Stollwerck
E NOVA 4
Müsliriegel Schoko Banane
Granola,Penny,DE-VAU-GE
D NOVA 4
Skyr gefüllte Vollmilchschokolade
Douceur, Penny, Stollwerck
E NOVA 4
Edelmarzipan-Ei mit kandierter Ananas
Douceur, Penny, Schluckwerder
E NOVA 4
Nappage caramel
vahiné
E NOVA 3
Vegane Kokos
Food for Future, Penny
E NOVA 3
Schoko Butterkeks
Covo
E NOVA 4
Blätter-Krokant
Douceur, Ludwig Schokolade, Penny
E NOVA 4
Edelbitter Mouse
Best Moments, Penny, Stollwerck
E NOVA 4
Edelmarzipan-Ei mit Pflaume in Madeira
Douceur, Penny, Schluckwerder
E NOVA 4