Barcode: 3564707152488
Bonbon miel
by Bio Village
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 384.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 96.0 g |
| of which sugars | 66.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sirop de glucose", sucre", miel* 8%. Traces de fruits à coque et lait, *Ingrédients issus de l'ogriculture biologique.
Related Products in Snacks
Filo-tubs XL
Lutti
NOVA 4 Eco-Score B
Bio Buchweizen Ähren
Lambertz
D NOVA 4 Eco-Score B
Orange-Cake minis
Rewe Beste Wahl
E NOVA 4 Eco-Score E
Vanilla Almond
RXBAR
D NOVA 4
Intense Dark Chocolate Sea Salt Soiree Squares Case Pack
GHIRARDELLI
E NOVA 4
Schoko Waffelröllchen Vollmilch
Bisquiva, Choco bistro
E NOVA 4 Eco-Score B
Double Chocolate Mini Bites
M&S
E NOVA 4 Eco-Score C
Crinkle Cut Snacks Sweet Chilli & Sour Cream Flavour
Fantastic
D NOVA 4 Eco-Score B
Crunchy Avena y Miel
Nature Valley,General Mills
D NOVA 4
Dominosteine Zartbitter
Schulte
E NOVA 4
Beignets d'aubergines
A Capella
C NOVA 4 Eco-Score B
Pretzel Pieces - Jalapeño
Pretzel Pete
E