Barcode: 3490090013047
Bonbon miel propolis
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 382.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 95.5 g |
| of which sugars | 89.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucres* (sucre de canne*, sirop de glucose*), miel 12 %, propolis 1% *Ingrédients issu de l'Agriculture Biologique
Related Products in Bonbons Miel Propolis
Senape in grani
Taste of Deutschland
D NOVA 3
Vegan Cabanossi Classic
Lidl, Vemondo
E NOVA 4
Roślinne kabanosy z burakiem
Vemondo
E NOVA 4
Prune deshidratate fără sâmburi
Alesto
C NOVA 3
Vegane Bällchen
Vemondo
C NOVA 4
Nektar czarna porzeczka
Solevita, Lidl
D NOVA 4
dried plums pitted
Alesto Lidl
C NOVA 3
Szpinak Rozdrobniony W Porcjach
Lidl,Freshona
A NOVA 1
Słonecznik łuskany
Alesto
A NOVA 4
Szynka z wędzarni
Pikok
C NOVA 4