Barcode: 4030014031062
Bonbon vegan
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
contains milk
de oko 039
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 84.0 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Zutaten. Rohrzucker*, Mais-Sirup*, Maisstàrke* Sauerungsmlttell (Citronensàure, MilchsàUre, Apfelsàure, Calciumcltrat, Natriumcltrat), Fruchtsaftkonzentrate* (Sauerkirsche*, Ananas*, Apfel*, Oranget), farbende Frucht - und Plfanzenauszüge Curkuma*, Algen, Saflor), Geliermittel: Pekt\n, natUrllche Aromen. Fut den Verzehr fur Kinder unter 3 Jahre nicht geeignet. Kann Spuren von GLUTEN, SOJA, NUSSEN, MANDELN, ERONUSSEN, MILCH (LAKTOSE), SESAM und SCHWEFELD!OXID (SULFITE) enthalten. DE-6KO-039 EU •usndwsrtschatt
Allergens
gluten
milk
nuts
sesame seeds
soybeans
sulphur dioxide and sulphites
Related Products in Snacks
Caramel Hard Candies
Werther's Original
E NOVA 4
carmel hard candies
E NOVA 4
Chewy Caramels
Werther's Original
E NOVA 4
Yellow popcorn
A
A whole hazelnut in chewy caramel with chocolate hazelnut filling and chocolate
Storck, August Storck Kg
E NOVA 4
Pops
North Star
C NOVA 4
Werthers original sugar free hard candies
Storck
D NOVA 4
Yellow popcorn
A
Coconut Crunch
No Manfacturer
E NOVA 4
18 fruit chews
Storck
D NOVA 4
Hard candies, caramel coffee
C NOVA 4
European chocolates chocolates
Storck, August Storck Kg
E NOVA 4