Barcode: 2006050046614
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 97.0 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sirop de glucose, sucre, acidifiant: acide citrique; denrées alimentaires colorantes (carotte jaune, betterave rouge, spiruline), arômes. Traces éventuelles de lait.
Additives
e330
Related Products in Snacks
Williams & bennett, belgian chocolate oreo cookies
E NOVA 4
Williams & bennett, belgian milk chocolate drenched mini caramels
E NOVA 4
Original potato chips
D NOVA 3
Kettle cooked potato chips
D NOVA 4
Thé social
Great Value
D NOVA 4
Sweet & Salty
Great Value
D NOVA 4
bolipikas
dulmich
Williams & bennett, belgian milk chocolate drenched mini pretzels
E NOVA 4
Williams & bennett, belgian milk chocolate drenched peanut butter dreams
E NOVA 4
100% natural california raisins
C NOVA 1
Williams & bennett, sandwich cookies, belgian milk chocolate drenched
E NOVA 4
Williams & bennett, cookies, belgian chocolate drenched oreo
E NOVA 4