Barcode: 3700256722011
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 394.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 96.0 g |
| of which sugars | 73.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sucre sirop de glucose (49%), thé vert matcha (Japon) (2%)
Related Products in Snacks
Organic Pitted Prunes
Nature's Place
C NOVA 1
Organic Wheat Thins
Nature's Place
E NOVA 4
Nature's place, organic microwave popcorn
Nature's Place
C NOVA 3
Organic applesauce
A NOVA 3
Organic Honey Roasted Snack Bar
Nature's Place
D NOVA 3
Nature's place, organic water crackers, original
D NOVA 3
Organic golden round crackers
Nature's Place
E NOVA 3
Nature's place, organic water crackers, herb & garlic
D NOVA 3
Organic Trail Mix Honey Roasted Snack Bar
Nature's Place
D NOVA 3
Organic Sesame Water Crackers
Delhaize America Inc.
C NOVA 3
White corn tortilla chips
C NOVA 3
Nature's place, microwave popcorn, butter
Nature's Place
D NOVA 4