Barcode: 4260248062857
Bonbons Cassis
by Xucker
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
vegetarian
no gmos
vegan
ohne gentechnik
fsc
fsc mix
tooth health related labels
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 260.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 96.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Süßungsmittel: Xylit (96%), Trennmittel: Speisefettsäuren und Magnesiumsalze der Speisefettsäuren, Säuerungsmittel: Weinsäure (L+), natürliches Cassis-Aroma
Additives
e334
e470b
e570
e967
Related Products in Snacks
croissants industriels
Pasquier, brioche pasquier
E NOVA 4
Tuiles aux céréales complètes
Sunbreaks
C NOVA 4
biscuits made by an?
f3yegge
NOVA 3
grandino
sondey
E NOVA 4
Peanuts, Milk Chocolate Candies, Raisins, Milk Chocolate Drops & Peanut Butter Chips Indulgent Trail Mix, Peanuts, Milk Chocolate Candies, Raisins, Milk Chocolate Drops & Peanut Butter Chips
E NOVA 4
Maize thins sweet arepa
D NOVA 3
Just Snax Tortilla Chips
Sainsbury's basics
C NOVA 3
Garlic slices
Sainsbury's, By Sainsbury's
D NOVA 3
Bramley apple crumbles
Sainsbury's
NOVA 3
Savoury Crackers
By sainsbury's,Sainsbury's
D NOVA 4
Dark Chocolate Flavour Creme Chocolate Sandwich Cookies, Dark Chocolate
E NOVA 4
Rough Oatcakes
Sainsbury's, By sainsbury's
D NOVA 3