Barcode: 3700345904465
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 534.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 9.1 g |
Ingredients
Sujets: huiles végétales, beurre de cacao, poudre de _lait_ entier, cacao en pâte, _lactosérum_ en poudre, _lait_ maigre en poudre, émulsifiant: lécithine de _soja_, aromes naturels Citrouilles: sucre, beurre de cacao, poudre de _lait_ entier, cacao en pâte, émulsifiant: lécithine de _soja_, arome naturel de vanille.
Allergens
milk
soybeans
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Organic Dried Tropical Mix
Mavuno Harvest
C NOVA 1
Beef Jerrky
Moab
E NOVA 4
Ooo Zaza Desserts, Chocolate Cheezecake
Zaza Raw Llc Boulder Co
E NOVA 3
Organic Dried Papaya
Mavuno Harvest
C NOVA 1
Beef Jerky
Canyon Country
E NOVA 4
Zaza desserts, raw vegan brownie
Zaza Raw Llc Boulder
D NOVA 3
Beef Jerky
Moab
E NOVA 4
Desserts, chocolate ganache
Zaza Raw
E NOVA 3
Organic Dried Mango
Mavuno Harvest
NOVA 1
Organic Dried Banana
Mavuno Harvest
D NOVA 1
Beef Jerky
Moab
E NOVA 4
Beef Jerky
Canyon Country
E NOVA 4