Barcode: 3263626463414
Bonbons Cola Bio
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
made in france
ab agriculture biologique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 330.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sirop de glucose*, sucre*, eau, gélatine*, miel* 3%, acidifiant : acide citrique, arôme, sirop de sucre caramélisé*, amidon de _blé_
Allergens
gluten
Additives
e330
e428
Related Products in Snacks
5 Grains Wholegrain Chips 175g
OH SO NATURAL FOODS
E NOVA 4
Smarties
Nestlé
E NOVA 4
Nappo
Nappo
E NOVA 4
Cookies choc chip
Cadbury
E NOVA 4 Eco-Score D
10 madeleines nature
Biscuiterie Jeannette
E NOVA 4 Eco-Score A
Flipz Milk Chocolate 90gm
Flipz
E NOVA 4
Werther Origina Caramel Cream SOFT CARAMELS Werner
Werther's original
E
Dunkle Schoko
Corny
E NOVA 4 Eco-Score B
Bio-Erdnussflips
Heimatgut
D NOVA 3
Bueno
Kinder
E NOVA 4
Toffee Pops Original
Griffins
E NOVA 4 Eco-Score C
Milk Chocolate
Fin Carré
E NOVA 4 Eco-Score C