Barcode: 3760076520020
Bonbons cravatte
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no eggs
Categories
Available in
france, reunion
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 280.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Huile végétale, farine (gluten), sucre, sirop, levure.
Allergens
gluten
Related Products in Snacks
Strawberry rhubarb pie
D NOVA 4
Rich marble cake
E NOVA 4
Ultimate white chunk macadamia nut cookies
E NOVA 4
Apples & cheddar cheese with pretzels
C NOVA 4
BAR
E NOVA 4
Carrots, broccoli, cheddar cheese & almonds with a ranch dressing
C NOVA 4
PB & J BAR
E NOVA 4
Creme cake
E NOVA 4
Brioche Buns
Marketside
D NOVA 4
Ultimate brookie toffee
E NOVA 4
French style cheesecake mousse
Marketside
D NOVA 4
Ultimate sugar cookies
E NOVA 4