Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | — |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, Black tea extract, Sugars(sugar, maltodextrin), Konjac starch ball (water, distarch phosphate, konjac powder, xanthan gum, sodium alginate), Whole milk powder, Non-dairy creamer (glucose syrup, hydrogenated palm oil, whey powder, sodium caseinate, dipotassium phosphate, sodium tripolyphosphate, glycerin fatty acid esters, sodium stearoyl-s-lactylate, silicon dioxide, calcium carbonate), Emulsifier (sucrose fatty acid esters, glycerin fatty acid esters), Sodium bicarbonate, Taro powder, Sodium erythorbate, Carrageenan, Cream flavour, Taro flavour, Erythrosine, Brilliant blue FCF Contains: Milk May Contains: Soybean, Peanuts, Wheat, Treenuts, Sesame, Fish Keep refrigerated after opening
Additives
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Tónica Original Zero Açúcares
Schweppes
Tónica Original
Schweppes
Schweppes-lemon Soda-250ml-limãn Original Form-spain
Schweppes
Schweppes Limón Zero 1L
Schweppes
Agua mineral natural
Fuenteror
Tónica & hibiscus
Schweppes
Tónica Original
Schweppes
Tonic Water
Schweppes
Tónica Zero
Schweppes
sunny delight california
Sunny Delight
Tónica Schweppes Pack x6
Schweppes
Schweppes Limón 33cl
Schweppes