Barcode: 3509140020321
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 315.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.9 g |
| of which sugars | 69.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, gomme base, sirop de glucose, dextrose, acidifiants (acide citrique, acide malique, acide tartrique), arômes, humectants (E422, E1518), colorants (E160c, E120, E100, E171, E161b), antioxydant (E321), émulsifiant (lécithine de tournesol).
Additives
e100
e120
e1518
e160c
e161b
e171
e296
e321
e322
e322i
e330
e334
e422
Related Products in Snacks
Multigrain tortilla chips
C NOVA 3
Mixed sesame honey roasted snack bars
D NOVA 1
Tortilla chips
B NOVA 3
All Natural Roasted Garlic Hummus With Hummus Chips
Taste Of Inspirations
A NOVA 4
Garlic Crisps
Delhaize America Inc.
D NOVA 4
Tortilla chips
B NOVA 3
Belgian Waffle Mix
Taste Of Inspirations
NOVA 4
Cranberry delight honey roasted snack bars
D NOVA 3
Honey cinnamon pancake mix
NOVA 4
100% real fruit snacks
D NOVA 4
Authentic belgian extra dark chocolate bar
Taste Of Inspirations, Delhaize America Inc.
D NOVA 4
Organic peanut butter honey roasted snack bars
D NOVA 1