Barcode: 5057545828335
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 116.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 20.5 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Potato (62%), Skimmed Milk, Cabbage (11%), Onion (11%), Rapeseed Oil, Salt, Black Pepper. rce
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sunflower Oil
B
100% Juice, Cranberry Grape
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4
Sliced carrots with honey & ginger, honey & ginger
B NOVA 3
Meijer, gralic & cheese large cut croutons
Meijer
E NOVA 4
Kettle Cooked Potato Chips, Salt & Pepper
Meijer
D NOVA 4
100% juice from concentrate, cranberry
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4
100% juice
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4
Croutons caesar
Meijer
E NOVA 4
100% juice, pineapple
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 1
Croutons
Meijer
D NOVA 4
Croutons
Meijer
E NOVA 4
Seasoned Croutons
Meijer
D NOVA 4