Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.5 g |
| of which sugars | 8.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
lemon flavoured soft drink with yerba mate extrac (water, sugar, acidity regulator: citric acid, yerba mate leaf extrac 0,1%, natural lemon flavouring 0,04 %, preservatives: sodium benzoate, potassium sorbate,), mango flavoured bubbles w fructose-glucose syrup, mango juice from concentrate (2% modified tapioca starch, firming agent: calcium lactate, acidity regulator: citric acid, gelling agent: sodium alginate, flavou preservative: potassium sorbate, thickener: xanthan gum, colour beta carotene, antioxidant: ascorbic acid) best before: see date on packaging, store in cool, dry place, ones opened use within 24 hours, caution risk of choking,
Additives
Related Products in Beverages
Ocean spray, classic iced tea, cranberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
Powdered drink mix, chocolate
Cranberry energy juice drink
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
Black cherry juice concentrate
Tree of Life
Ocean spray, pact, fruit infusions
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
Energy juice drink, cranberry raspberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
Ocean spray, cran energy, energy juice drink, raspberry
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.
Buchi, Sovereign, Kombucha, Ginger, Peach, Molasses
First Row Software Publishing
Soya iced coffee drink
Marks & Spencer
Agua de Lourdes
Agua de Lourdes,Balneario y manantiales de Lourdes S.A. de C.V.
Classic Iced Tea, White Cranberry Peach
Ocean Spray, Ocean Spray Cranberries Inc.