Barcode: 5201295120434
BubbleBear
Processing
NOVA 4
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 159.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Edulcorants (maltitol, sorbitol, xylitol, sirop de maltitol, acesulfame-K, sucralose), gomme base, arômes, humectant (E422), émulsifiants (lécithine de tournesol, E472a), antioxydant (E321), colorants (E120, E171, E161b).
Additives
e120
e161b
e171
e321
e322
e322i
e420
e422
e472a
e950
e955
e965
e965ii
e967
Related Products in Snacks
T&L Baking Co, Homestyle Delicious Glazed Pound Cake, Sour Cream
T & L Baking
E NOVA 4
Cakes Golden
Pepperidge Farm
E NOVA 4
Raspberry Turnovers 4pk
Pepperidge Farms
E NOVA 4
Pepperidge farm pastry blueberry
D NOVA 4
Scone mix
Trader Joe's
NOVA 4
Strawberry rhubarb pie
D NOVA 4
Pepperidge farm pastry cherry
D NOVA 4
Atlantic Sea Salt And Irish Cider Vinegar Crisps, Atlantic Sea Salt And Irish Cider Vinegar
E NOVA 4
Pepperidge farm pastry peach
Pepperidge Farm
D NOVA 4
T&L Baking Co, Pound Cake, Lemon
T & L Baking
E NOVA 4
Pie
Bob & Kurt's Sentry Waukesha
D NOVA 4
Chocolate Chip Cookie Dough Bars
Larabar
E NOVA 3