Barcode: 0090272008682
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 87.5 g |
| of which sugars | 87.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, dextrose, corn syrup, gum base, tapioca dextrin, titanium dioxide, confectioner's glaze, carnauba wax, corn starch, artificial colors (fd&c red 40, blue 1, yellow 5, yellow 6, red 3), bht (to maintain freshness).
Additives
e102
e110
e127
e129
e133
e1400
e171
e321
e903
Related Products in Snacks
Turkish Delight
Fry's
E NOVA 4
Redondos con azúcar
Carrefour, Carrefour classic
E NOVA 4 Eco-Score C
Dolcesoles Cacao 4 Uds
Dulcesol
E NOVA 4 Eco-Score C
Edel-Vollmilch
Ritter Sport
E NOVA 4 Eco-Score C
Dus tin dip
Alex sweets
C NOVA 4 Eco-Score B
Cashew
Ritter Sport
E NOVA 4 Eco-Score D
Cailler DLC - Branche L'originale
Cailler
E NOVA 4 Eco-Score E
Milk Duds
Milk Duds
NOVA 4 Eco-Score B
Wernli
Wernli
E NOVA 4 Eco-Score B
Kinder bueno
Kinder, Ferrero
E NOVA 4
KitKat Chunky single pack
Nestlé, KitKat
E NOVA 4 Eco-Score B
Redondos cacao
Carrefour, Carrefour classic
E NOVA 4 Eco-Score C